Konyaaltı Plajı Antalya’da tatil yapabileceğiniz oldukça güzel yerler, koylar ve altın sarısı kumu ile muazzam plajlar bulunmaktadır. Antalya ilinin en güzel ve turistik plajlarından olan Konyaaltı plajı bölgesinde keyifli bir tatil yapabilir, temiz ve berrak suyunda doyasıya yüzebilirsiniz. Ülkenin en değerli ve popüler turizm merkezlerinden biri olan Antalya Konyaaltı plajında tatil yapmayı çok seveceksiniz. Antalya (von altgriechisch Ἀττάλεια Attáleia, so auch der Name in antiker und byzantinischer Zeit) ist eine türkische Großstadt am Mittelmeer. Sie ist Hauptort der fruchtbaren Küstenebene im Süden Kleinasiens, die seit antiker Zeit als Pamphylien bezeichnet wird. Heute wird die Gegend wegen der langen Sandstrände auch gerne Türkische Riviera genannt. Antalyas Altstadt liegt dabei größtenteils oberhalb einer Steilküste. Der bedeutende Seehafen im Süden der Stadt grenzt an den Konyaaltı-Strand. name="title" content="Merkez Transfer Antalya Havaalanı Transfer"> <meta name="description" content="Merkez Transfer Antalya Havaalanı Transfer"> <meta name="keywords" content="Antalya otel transfer, Alanya Antalya Transfer, 7/24 Transfer"> <meta name="robots" content="index, follow"> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> <meta name="language" content="English"> <meta name="revisit-after" content="1 days"> <meta name="author" content="Merkez Transfer">

Antalya Konyaaltı Sahili

Antalya'da, Konyaaltı Sahili


Antalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı Sahili'ne akın etti.

Konyaaltı Plajı

Antalya’da tatil yapabileceğiniz oldukça güzel yerler, koylar ve altın sarısı kumu ile muazzam plajlar bulunmaktadır. Antalya ilinin en güzel ve turistik plajlarından olan Konyaaltı plajı bölgesinde keyifli bir tatil yapabilir, temiz ve berrak suyunda doyasıya yüzebilirsiniz. Ülkenin en değerli ve popüler turizm merkezlerinden biri olan Antalya Konyaaltı plajında tatil yapmayı çok seveceksiniz.


Antalya (von altgriechisch Ἀττάλεια Attáleia, so auch der Name in antiker und byzantinischer Zeit) ist eine türkische Großstadt am Mittelmeer. Sie ist Hauptort der fruchtbaren Küstenebene im Süden Kleinasiens, die seit antiker Zeit als Pamphylien bezeichnet wird. Heute wird die Gegend wegen der langen Sandstrände auch gerne Türkische Riviera genannt. Antalyas Altstadt liegt dabei größtenteils oberhalb einer Steilküste. Der bedeutende Seehafen im Süden der Stadt grenzt an den Konyaaltı-Strand.

Tarihçe Kaş'ın etrafında adı bilinen Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentler yanında ismi bilinmeyen birçok harabe yeri vardır. Bunlar irili ufaklı antik yerleşimlerdir. Örneğin Tüse Köyü'nün yakınındaki alçak bir tepe üzerinde Tysse adında küçük bir yerleşim bulunur.  Coğrafya Yüzölçümü 2.231 km²'dir. Batıda Eşen Çayı ile Muğla'nın Seydikemer ilçesinden ayrılır. Doğuda Demre kuzeyde ise Elmalı ilçelerine komşudur. Akdeniz'de tam karşısında, 2.100 m mesafede Yunanistan'a bağlı Meis Adası bulunur. Antalya il merkezine 189 km mesafede yer alan Kaş'ın sahil uzunluğu 70 km civarındadır.  Kaş'ta Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Deniz seviyesinden 700 m. yüksekliğe kadar Akdeniz iklimi etkisi görülür. Yüksek kesimler ise karasal iklim etkisindedir. Kaş Kasabası yazın Akdeniz sahillerimizin gündüzleri en serin yeridir. Ayrıca yazın nem oranı açısından Akdeniz kıyı şeridinin en düşük değerlerine sahiptir. Koysuz Antalya sahillerinin cazibesini anlayamayan Ege manyağı ben, geldim, gördüm, yüzdüm. Anladım ki; Carettalar da, Ruslar da ağızlarının tadını gayet iyi biliyorlarmış. Deniz ile çam ormanlarının buluştuğu suların çok başka bir keyfi var. Tek kabahati suyun serin olmaması. Yine de Olimps gibi yer altı suları ile beslendiği için suyu çivi gibi olan plajlar da yok değil. Antalya plajları ülkemizin en büyük turist mıknatısı. Zaten Türkiye’nin tanıtımında sık sık Kaputaş plajının (Kaş tarafında) nefes kesen fotoğrafları kullanılıyor. Garip bir şekilde İstanbul’a hiç gelmemesine rağmen 3-5 kere Antalya’ya gelmiş yabancı var.

Antalya K Sahili (Aktar)

Antalya'da, K Sahili

Tarihçe

Kaş'ın etrafında adı bilinen Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentler yanında ismi bilinmeyen birçok harabe yeri vardır. Bunlar irili ufaklı antik yerleşimlerdir. Örneğin Tüse Köyü'nün yakınındaki alçak bir tepe üzerinde Tysse adında küçük bir yerleşim bulunur.

Coğrafya

Yüzölçümü 2.231 km²'dir. Batıda Eşen Çayı ile Muğla'nın Seydikemer ilçesinden ayrılır. Doğuda Demre kuzeyde ise Elmalı ilçelerine komşudur. Akdeniz'de tam karşısında, 2.100 m mesafede Yunanistan'a bağlı Meis Adası bulunur. Antalya il merkezine 189 km mesafede yer alan Kaş'ın sahil uzunluğu 70 km civarındadır.

Kaş'ta Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Deniz seviyesinden 700 m. yüksekliğe kadar Akdeniz iklimi etkisi görülür. Yüksek kesimler ise karasal iklim etkisindedir. Kaş Kasabası yazın Akdeniz sahillerimizin gündüzleri en serin yeridir. Ayrıca yazın nem oranı açısından Akdeniz kıyı şeridinin en düşük değerlerine sahiptir.

Koysuz Antalya sahillerinin cazibesini anlayamayan Ege manyağı ben, geldim, gördüm, yüzdüm. Anladım ki; Carettalar da, Ruslar da ağızlarının tadını gayet iyi biliyorlarmış. Deniz ile çam ormanlarının buluştuğu suların çok başka bir keyfi var. Tek kabahati suyun serin olmaması. Yine de Olimps gibi yer altı suları ile beslendiği için suyu çivi gibi olan plajlar da yok değil.

Antalya plajları ülkemizin en büyük turist mıknatısı. Zaten Türkiye’nin tanıtımında sık sık Kaputaş plajının (Kaş tarafında) nefes kesen fotoğrafları kullanılıyor. Garip bir şekilde İstanbul’a hiç gelmemesine rağmen 3-5 kere Antalya’ya gelmiş yabancı var.

Alanya Tekne turu Alanya’nın en güzel sahilleri ve koylarını birlikte keşfedip doğa harikası yerleri denizden seyredip eğlenebileceğiniz kaliteli tekne turu hizmetinizde Alanya’ nın sembolü Kızıl kule eşsiz görüntüsü ile iskeleden bizi uğurlayacak. Torosların heybetli yamaçlarına denizden bakarken bu şehri neden sevdiğinizi anlayacaksınız.

Alanya Tekne turu

Alanya’nın en güzel sahilleri ve koylarını birlikte keşfedip doğa harikası yerleri denizden seyredip eğlenebileceğiniz kaliteli tekne turu hizmetinizde Alanya’ nın sembolü Kızıl kule eşsiz görüntüsü ile iskeleden bizi uğurlayacak. Torosların heybetli yamaçlarına denizden bakarken bu şehri neden sevdiğinizi anlayacaksınız.

Kendinizi bir botun üzerinde hızlı akan bir ırmakta elinizde kürek ile macera ve eğlence içinde hayal edin. Artık gerçeğini yaşamanızın zamanı geldi. Birlikte çok eğleneceğiz. Alanya rafting grubumuz sizi eşsiz bir deneyime çağırıyor. Gerçek bir adrenalin aktivitesinde sizleri keyif dolu bir gün bekliyor. Kendinizi bir botun üzerinde hızlı akan bir ırmakta elinizde kürek ile macera ve eğlence içinde hayal edin. Artık gerçeğini yaşamanızın zamanı geldi. Birlikte çok eğleneceğiz. Alanya rafting grubumuz sizi eşsiz bir deneyime çağırıyor. Gerçek bir adrenalin aktivitesinde sizleri keyif dolu bir gün bekliyor.

Rafting, Turu

https://www.ozbaytekstil.business.site/

Rafting Turu

https://www.ozbaytekstil.business.site/

Kendinizi bir botun üzerinde hızlı akan bir ırmakta elinizde kürek ile macera ve eğlence içinde hayal edin. Artık gerçeğini yaşamanızın zamanı geldi. Birlikte çok eğleneceğiz. Alanya rafting grubumuz sizi eşsiz bir deneyime çağırıyor. Gerçek bir adrenalin aktivitesinde sizleri keyif dolu bir gün bekliyor.